| Views:4083

Zamieszkaj blisko natury. Ekologiczne okna OknoPlus w zielonym projekcie Maciejkowa Apartments

REQUEST A QUOTE

Krakowskie osiedle Maciejkowa Apartments

photo OknoPlus | Krakowskie osiedle Maciejkowa Apartments

Postępująca urbanizacja, coraz szybsze tempo życia i zgiełk gwarnego miasta sprawiły, że porzucamy betonowe pola na rzecz zielonych łąk, asfaltowe drogi zastępujemy leśnymi ścieżkami, a zamiast drapaczy chmur pragniemy podziwiać krajobrazy, które koją oczy zielenią. Przyrodę chcemy także gościć w naszych domach, co doskonale rozumieją architekci biura DZMT, którzy zaprojektowali niezwykłe, krakowskie osiedle Maciejkowa Apartments. O to, by mieszkańcom nie zabrakło naturalnych promieni słonecznych i przyjemnego ciepła zadbał zaś producent okien – marka OknoPlus.


Życie w zgodzie z naturą okazało się czymś więcej niż tylko ulotnym trendem czy szybko mijającą modą. Rozumieją to zarówno coraz bardziej świadomi inwestorzy i konsumenci, jak i cała branża budowlana, na której spoczywa dziś niemała odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji konstrukcyjno-projektowych oraz wybieranie takich technologii, na których zyska nie tylko człowiek, ale również planeta. Abyśmy mogli prawidłowo funkcjonować, w miejscach, w których na co dzień przebywamy, musimy mieć zapewnioną odpowiednią temperaturę, dużą ilość promieni słonecznych, stały dostęp do dobrej jakości powietrza oraz ciszę. 

Kluczem do spełnienia wszystkich tych wymagań jednocześnie jest oparcie architektury o energooszczędne i pasywne budownictwo, minimalizacja śladu węglowego, wykorzystanie naturalnych zasobów odnawialnych oraz stosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku. I taka właśnie idea przyświecała projektantom, którzy powołali do życia krakowskie osiedle Maciejkowa.

Live your life „na łące”


Maciejkowa Apartments to 22 nowoczesne apartamenty w łąkowej scenerii – i to dosłownie. Miejscowy Plan „Łąki Tonie” w najbliższej okolicy jest gwarancją hektarów niezabudowanych terenów zielonych, co stało się naturalną inspiracją dla specjalistów z biura DZMT. 

Tęsknota za slow life, prostotą i zielenią znajduje swoje odzwierciedlenie w koncepcji nowoczesnych budynków – mówi Bernadetta Kwiecień, ekspert DZMT. – Wizję Maciejkowej oparliśmy więc o 4 solidne filary, które doskonale wpisują się w założenia ekologii i ekonomii, tj. FEEL FREE – odetchnij we własnym przydomowym ogródku, który wyniesie kontakt z naturą na zupełnie nowy poziom; SMOG LESS – zamieszkaj w centrum korytarza powietrznego, tzw. „Płuc Krakowa”; MORE SPACE – poczuj się swobodnie, parkuj bez problemu; TRAFFIC LESS – odpocznij od miejskiego zgiełku – dodaje Bernadetta Kwiecień. 


Ale to nie wszystko, co w kontekście 2 razy EKO ma do zaoferowania ten niezwykły projekt. Pompy ciepła, rekuperacja, przygotowanie pod fotowoltaikę – to tylko część udogodnień, które stanowią ukłon w stronę komfortu mieszkańców i kondycji planety. Nad ciepłem, ciszą i ogromną ilością naturalnego światła we wnętrzach czuwają zaś nowoczesne rozwiązania OknoPlus.

Reveal – energooszczędne okna, design, natura


Popularny trend wynikający z rosnącej świadomości społeczeństwa i przekonania, że z EKO warto iść ramię w ramię, umocnił dziś swój status – mówi Izabela Tryba, ekspert marki OknoPlus. – Wraz ze zmianą przepisów dotyczących norm energooszczędności budynków (WT2021), proekologiczne podejście do budownictwa funkcjonuje jako standard, a rozwiązania, dzięki którym własne cztery kąty wspierają środowisko, są dziś na wyciągnięcie ręki. Niektóre z nich, jak np. energooszczędne okna, mogą w znaczący sposób wpłynąć na to, że dom wpisze się w nurt eko.


Tak na osiedlu Maciejkowa Apartments zagościły energooszczędne rozwiązania Reveal. Okna z kolekcji Reveal i nowoczesne profile aluminiowe (DECALU So Easy) to duet, który z nawiązką wyprzedza wymagania wynikające z przepisów WT21. Konstrukcje te są przyjazne środowisku nie tylko ze względu na to, że to okna aluminiowe, a nie „plastiki”. Ich ekologiczny charakter wyraża się również w energooszczędności. Uw = 0,7 W/m²K czyni z nich okna doskonałe nawet do domów pasywnych. Atrakcyjnie wyglądają także inne parametry: wodoszczelność – 2250 Pa (vs standardowe 1600) czy odporność na wiatr na poziomie 2000 Pa. 
Okna z kolekcji Reveal
Jeśli dodamy do tego wysokiej jakości pakiet szybowy, zyskamy okno, które zaprosi do pomieszczenia mnóstwo naturalnego światła, zatrzymując tym samym ciepło wewnątrz domu. A to najprostsza droga do zachowania komfortu termicznego, bez konieczności dodatkowego dogrzewania – ekologicznie i ekonomicznie zarazem. Tajemnica Reveal leży również w wyważonych proporcjach oprawy i szkła, balansie pomiędzy pięknem surowego designu a drobiazgową estetyką wykończenia profili. Nic więc dziwnego, że w krakowskim projekcie zagościło aż 187 konstrukcji w najmodniejszym odcieniu czerni.

Całość dopełniają wielkoformatowe suwanki HST REVEAL SLIDE – aluminiowe konstrukcje podnoszono-przesuwne, które – podobnie jak pierwsza propozycja – wyróżniają się wzornictwem, funkcjonalnością i wysokimi parametrami. Poza smukłymi profilami, imponującym formatem tafli szkła oraz przeziernymi szybami, wizualną integrację wnętrza z zewnętrzem podkreśla zrównany z podłogą próg konstrukcji, który poza tym, że wygląda estetycznie, jest również rozwiązaniem wygodnym i praktycznym.

Krakowskie osiedle Maciejkowa Apartments

Maciejkowa Apartments to niezwykły projekt, który wykorzystuje z natury to, co najlepsze, ale daje również wiele w zamian, sprawiając, że życie w rytmie eko nabiera nowego znaczenia. Również w wielkim mieście.

#OknaPVC, #OknaaAuminiowe, #OknaReveal, #Krakow

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Home | Offer | Publications | Sales Network | Jobs

OknoPlus Sp. z o.o.

30-444 Kraków Libertów
ul. Zgodna 55
Telephone: 012 2775700
Fax: 012 2775800
Email: oknoplus@oknoplus.com.pl
https://www.oknoplus.com.pl/
http://www.facebook.com/oknoplus

» More on the subportal Industry News